2019-es magyar atlétikai bajnokság
Magyar atlétikai bajnokság (2019) (124. atlétikai ob) | |||
Adatok | |||
Ország | Magyarország | ||
Rendező város | Budapest | ||
Dátum | 2019. július 27–28. | ||
Fő helyszín | Lantos Mihály Sportközpont | ||
|
A 2019-es magyar atlétikai bajnokság a 124. bajnokság volt.
Eredmények[szerkesztés]
Férfiak[szerkesztés]
Versenyszám | Arany | Ezüst | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Szabó Dániel ARAK UP Akadémia |
10,51 | Boros Bence Szolnoki MÁV-SE |
10,52 | Kádasi Zalán BHSE |
10,70 |
200 m | Boros Bence Szolnoki MÁV-SE |
21,21 | Szabó Dániel ARAK UP Akadémia |
21,28 | Szabó László FTC |
21,33 |
400 m | Koroknai Tibor DSC-SI |
47,72 | Huller Dániel Dunakeszi VSE |
47,73 | Varga Lőrinc AC Bonyhád |
48,32 |
800 m | Vindics Balázs UTE |
1:46,63 | Pápai Márton GEAC |
1:49,98 | Kiss Gergő SVSE |
1:50,06 |
1500 m | Vindics Balázs UTE |
3:51,70 | Kovács Marcell BHSE |
3:52,37 | Kiss Gergő SVSE |
3:52,92 |
5000 m | Kovács Benjámin BHSE |
14:17,11 | Palkovits István KARC |
14:24,49 | Szögi István SVSE |
14:43,21 |
10 000 m | Kovács Benjámin BHSE |
30:05,02 | Gregor László Békéscsabai AC |
30:08,37 | Kovács Marcell BHSE |
30:13,96 |
maraton | Jenkei Péter Vasas |
2:23:22 | Csere Gáspár BEAC |
2:26,21 | Fehér Márk Jogging Plus |
2:38:47 |
110 m gát | Szűcs Valdó ZALASZÁM-ZAC |
13,41 | Szeles Bálint Egri Sportiskola SE |
13,91 | Eszes Dániel Dunakeszi VSE |
14,01 |
400 m gát | Koroknai Máté DSC-DSI |
51,19 | Huller Dániel Dunakeszi VSE |
53,34 | Varga Dániel FTC |
53,89 |
3000 m akadály | Szemerei Levente Szekszárdi Sportközpont NKft. |
9:05,11 | Lendvai András DSC-SI |
9:09,93 | Gregor László Békéscsabai AC |
9:14,48 |
4 × 100 m váltó | Pázmándi Dominik Boros Bence Sipos János Ecseki Dániel Szolnoki MÁV-SE |
40,96 | Kádasi Zalán Osztrogonácz András Orosz Bence Gönczi Pál BHSE |
41,67 | Dienes Mátyás Szűcs Valdó Baki Barnabás Pető András ZALASZÁM-ZAC |
41,86 |
4 × 400 m váltó | Varga Dániel Fekete Gábor Szabó László Pozsgai Dániel FTC |
3:20,36 | PoórSimon Kelemen Bence Süli Richárd Együd Máté TFSE |
3:22,33 | Tarlukács Ádám Dr. Osztrogonácz András Nemeskéri Zoltán Kádasi Zalán BHSE |
3:23,53 |
20 km gyaloglás | Venyercsán Bence BHSE |
1:26:58 | Srp Miklós BHSE |
1:27:30 | Bagdány Tomasz TSC-Geotech |
1:29:24 |
50 km gyaloglás | Helebrandt Máté NYSC |
3:54:13 | Venyercsán Bence BHSE |
3:55:34 | Tokodi Dávid FTC |
4:03:20 |
magasugrás | Jankovics Dániel BSC |
212 cm | Bándli Olivér BHSE |
208 cm | Horváth Koppány MMAC |
204 cm |
rúdugrás | Simonváros Csanád GEAC |
510 cm | Böndör Dániel AC Bonyhád |
510 cm | Kéri Tamás Ikarus BSE |
500 cm |
távolugrás | Szabó László FTC |
7,59 m | Varga Péter NYSC |
7,48 m | Pázmándi Dominik Szolnoki MÁV-SE |
7,36 m |
diszkoszvetés | Kővágó Zoltán Szolnoki Honvéd |
62,73 m | Szikszai Róbert NYSC |
60,60 m | Huszák János FTC |
58,28 m |
gerelyhajítás | Rivasz-Tóth Norbert Szolnoki MÁV-SE |
79,94 m | Rab Attila Ikarus BSE |
70,42 m | Petz Barnabás MTK Budapest |
67,16 m |
Nők[szerkesztés]
Versenyszám | Arany | Ezüst | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Takács Boglárka ARAK UP Akadémia |
11,56 | Kozák Luca DSC-SI |
11,58 | Sorok Klaudia Horn-Bercsényi DSE |
11,64 |
200 m | Takács Boglárka ARAK UP Akadémia |
23,73 | Nádházy Evelin GEAC |
23,87 | Sorok Klaudia Horn-Bercsényi DSE |
24,21 |
400 m | Nádházy Evelin GEAC |
53,06 | Molnár Janka Budafoki MTE |
53,85 | Répássy Hanna Horn-Bercsényi DSE |
55,27 |
800 m | Kószás Kriszta TSC-Geotech |
2:14,80 | Ferencz Anna TFSE |
2:15,37 | Heffner Hédi BEAC |
2:15,83 |
1500 m | Kószás Kriszta TSC-Geotech |
4:30,82 | Böhm Lilla BHSE |
4:32,29 | Novák Natália Békéscsabai AC |
4:35,63 |
5000 m | Mógor Boglárka Békéscsabai EAC |
17:00,94 | Bicsák Flóra Ikarus BSE |
17:10,02 | Ladányi Fruzsina Dunakeszi VSE |
17:38,95 |
10 000 m | Kácser Zita Békéscsabai AC |
34:13,04 | Gyürkés Viktória Ikarus BSE |
34:55,82 | Staicu Simona Dunakeszi VSE |
35:41,55 |
maraton | Gyurkó Fanni Vasas |
2:42:55 | Szabó Tünde PVSK |
2:47:33 | Ferenc Katalin Vasas |
3:00:48 |
100 m gát | Kozák Luca DSC-SI |
12,89 | Kerekes Gréta DSC-SI |
12,99 | Répási Petra GEAC |
13,51 |
400 m gát | Mátó Sára ARAK UP Akadémia |
59,02 | Tóth Rebeka UTE |
1:00,63 | Horváth Dóra Ikarus BSE |
1:01,60 |
3000 m akadály | Wagner-Gyürkés Viktória Ikarus BSE |
9:44,55 | Tóth Lili Anna BHSE |
10:27,34 | Mógor Boglárka BHSE |
10:29,46 |
4 × 100 m váltó | Schmelcz Vivien Fanny Kaptur Éva Csóti Jusztina Farkas Petra Beáta BHSE |
45,31 | Takács Boglárka Mátó Sára Zsiga Mónika Endrész Klaudia ARAK UP Akadémia |
46,94 | Kalóz Nikolett Hajdú Lotti Knipfer Ágnes Knipfer Zsófia Szolnoki MÁV-SE |
48,85 |
4 × 400 m váltó | Berzsenyi Kata Bányai Petra Hadnagy Zsóka Göncz Anna SVSE |
3:59,62 | Balogh Zsófi Maka Anna Ferencz Anna Együd Luca TFSE |
4:09,41 | Több célbaérkező nem volt. | |
20 km gyaloglás | Madarász Viktória UTE |
1:32:28 | Kovács Barbara Békéscsabai AC |
1:36:57 | Récsei Rita BHSE |
1:39:52 |
magasugrás | Renner Luca GEAC |
181 cm | Szabó Barbara UTE |
178 cm | Krizsán Xénia MTK Budapest |
175 cm |
rúdugrás | Siskó Zsófia ARAK UP Akadémia |
400 cm | Szabó Diana Rozália MTK Budapest |
400 cm | Garamvölgyi Petra PSN Zrt |
370 cm |
hármasugrás | Hoffer Krisztina TSC-Geotech |
13,20 m | Bajnok Eszter Favorit AC |
13,20 m | Áts Viktória TSC-Geotech |
13,14 m |
súlylökés | Márton Anita Békéscsabai AC |
16,90 m | Veiland Violetta ZALASZÁM-ZAC |
14,83 m | Váradi Krisztina Maximus SE |
14,23 m |
diszkoszvetés | Márton Anita Békéscsabai AC |
55,12 m | Kerekes Dóra NYSC |
50,90 m | Váradi Krisztina Maximus SE |
49,44 m |
kalapácsvetés | Gyurátz Réka Dobó SE |
72,70 m | Gergelics Cintia Dobó SE |
62,72 m | Németh Zsanett Dobó SE |
60,37 m |
gerelyhajítás | Szilágyi Réka DSC-SI |
58,91 m | Moravcsik Angéla MTK Budapest |
57,81 m | Bogdán Annabella Békéscsabai AC |
50,97 m |
Téli dobóbajnokság[szerkesztés]
Férfiak[szerkesztés]
Versenyszám | Arany | Ezüst | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
diszkoszvetés | Szikszai Róbert NYSC |
55,07 m | Halász Bence Dobó SE |
53,56 m | Káplár János NYSC |
49,71 m |
kalapácsvetés | Halász Bence Dobó SE |
75,90 m | Pásztor Bence ARAK UP Akadémia |
71,01 m | Rába Dániel Dobó SE |
70,26 m |
gerelyhajítás | Rivasz-Tóth Norbert Szolnoki MÁV-SE |
77,31 m | Rab Attila Ikarus BSE |
67,82 m | Kovács Noel Ikarus BSE |
65,56 m |
Nők[szerkesztés]
Versenyszám | Arany | Ezüst | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
diszkoszvetés | Kerekes Dóra NYSC |
52,75 m | Váradi Krisztina Maximus SE |
47,95 m | Gyurátz Réka Dobó SE |
43,98 m |
kalapácsvetés | Gyurátz Réka Dobó SE |
69,76 m | Orbán Éva VEDAC |
63,32 m | Gergelics Cintia Dobó SE |
62,02 m |
gerelyhajítás | Bogdán Annabella Békéscsabai AC |
50,85 m | Jákfalvi Blanka Ikarus BSE |
41,75 m | Nánai Lilla Maximus SE |
39,42 m |