A Szovjetunió az 1964. évi téli olimpiai játékokon
A Szovjetunió az olimpiai játékokon | |||||
A Szovjetunió zászlaja | |||||
NOB-országkód: URS | |||||
OOB | Szovjet Olimpiai Bizottság | ||||
1964. évi téli olimpiai játékok Innsbruck | |||||
Versenyzők | 51 fő 8 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Jevgenyij Grisin | ||||
Érmek 1. helyezés |
| ||||
A Szovjetunió az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Egyesített Csapat (1992), Oroszország (1900–1912, 1994–), Észtország (1920–1936, 1992–), Lettország (1924–1936, 1992–), Litvánia (1924–1928, 1992–), Fehéroroszország (1994–), Grúzia (1994–), Kazahsztán (1994–), Kirgizisztán (1994–), Moldova (1994–), Örményország (1994–), Ukrajna (1994–), Üzbegisztán (1994–), Azerbajdzsán (1996–), Tádzsikisztán (1996–), Türkmenisztán (1996–) |
A Szovjetunió az ausztriai Innsbruckban megrendezett 1964. évi téli olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 8 sportágban 51 sportoló képviselte, akik összesen 25 érmet szereztek.
Érmesek[szerkesztés]
Alpesisí[szerkesztés]
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | 1. futam | 2. futam | Összesítés | |||||||
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Vaszilij Melnyikov | Lesiklás | 2:30,83 | 36. | ||||||||
Műlesiklás | 53,59 | 9. | 1:16,18 | 26. | 1:06,43 | 25. | 2:22,61 | 25. | |||
Óriás-műlesiklás | nem ért célba | ||||||||||
Tallij Monasztirjov | Lesiklás | 2:35,27 | 47. | ||||||||
Műlesiklás | 55,71 | 28. | 56,09 | 10. | kiesett | ||||||
Óriás-műlesiklás | 2:01,94 | 37. | |||||||||
Valerij Sein | Lesiklás | 2:38,13 | 54. | ||||||||
Műlesiklás | 56,33 | 32.* | nem ért célba | kiesett | |||||||
Óriás-műlesiklás | 2:01,18 | 34. | |||||||||
Viktor Taljanov | Óriás-műlesiklás | 2:00,38 | 31. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Sztalina Gyemidova-Korzuhina | Lesiklás | 2:09,28 | 40. | ||||
Műlesiklás | 51,88 | 24. | 53,09 | 17. | 1:44,97 | 18. | |
Óriás-műlesiklás | 2:10,11 | 35. | |||||
Jevgenyija Kabina | Lesiklás | 2:05,19 | 37. | ||||
Műlesiklás | 52,00 | 25. | 1:07,48 | 28. | 1:59,48 | 27. | |
Óriás-műlesiklás | 2:11,06 | 38. | |||||
Galina Szidorova | Lesiklás | 2:08,32 | 39. | ||||
Műlesiklás | 51,72 | 23. | 56,54 | 24. | 1:48,26 | 20. | |
Óriás-műlesiklás | 2:12,98 | 39. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Biatlon[szerkesztés]
Versenyző | Lövőhiba | Időeredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Vlagyimir Melanyjin | 0 | 1:20:26,8 | |
Alekszandr Privalov | 0 | 1:23:42,5 | |
Valentyin Psenyicin | 2 | 1:26:59,0 | 7. |
Nyikolaj Puzanov | 4 | 1:29:21,5 | 10. |
Északi összetett[szerkesztés]
Versenyző | Síugrás | Sífutás | Összesítés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. ugrás | 2. ugrás | 3. ugrás | Össz. | ||||||||||
Távolság | Pont | Távolság | Pont | Távolság | Pont | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |
Vjacseszlav Drjagin | 63,0 | (95,9) | 64,5 | 101,8 | 67,0 | 114,4 | 216,2 | 10. | 52:58,3 | 206,55 | 12. | 422,75 | 7. |
Nyikolaj Guszakov | 65,0 | (100,3) | 66,0 | 103,4 | 69,5 | 120,0 | 223,4 | 7. | 51:19,8 | 225,96 | 5. | 449,36 | 4. |
Nyikolaj Kiszeljov | 70,0 | 113,9 | 62,0 | (94,1) | 70,0 | 119,1 | 233,0 | 3. | 51:49,1 | 220,04 | 8. | 453,04 |
Gyorskorcsolya[szerkesztés]
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Ants Antson | 1500 m | 2:10,3 | |
10 000 m | 16:08,7 | 5. | |
Rafael Gracs | 500 m | 41,4 | 10.* |
Jevgenyij Grisin | 500 m | 40,6 | * |
1500 m | 2:13,3 | 11.* | |
Borisz Guljajev | 500 m | 41,7 | 15. |
Muzahit Habibulin | 5000 m | 7:52,3 | 10. |
Viktor Koszicskin | 5000 m | 7:45,8 | 4. |
10 000 m | 16:19,3 | 6. | |
Eduard Matuszevics | 1500 m | 2:12,2 | 6.* |
Vlagyimir Orlov | 500 m | 40,6 | * |
Igor Osztasov | 10 000 m | 16:45,5 | 12. |
Lev Zajcev | 1500 m | 2:12,1 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Irina Jegorova | 500 m | 45,4 | |
1000 m | 1:34,3 | ||
Albertyina Kolokolceva | 1500 m | 2:27,1 | |
Klara Nesztyerova | 3000 m | 5:22,5 | 4. |
Tatyjana Szidorova | 500 m | 45,5 | |
Ligyija Szkoblikova | 500 m | 45,0 | |
1000 m | 1:33,2 | ||
1500 m | 2:22,6 | ||
3000 m | 5:14,9 | ||
Valentyina Sztyenyina | 1000 m | 1:36,0 | 5. |
1500 m | 2:29,9 | 7. | |
3000 m | 5:18,5 | * |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Jégkorong[szerkesztés]
Szovjet férfi jégkorongcsapat-játékoskeret | ||
---|---|---|
Eredmények[szerkesztés]
- Selejtező
1964. január 28. | Szovjetunió | 19 – 1 (8–0, 6–0, 5–1) | Magyarország | Innsbruck |
- Döntő csoportkör
1964. január 29. | Szovjetunió | 5 – 1 (1–0, 3–0, 1–1) | Egyesült Államok | Innsbruck |
1964. január 31. | Szovjetunió | 7 – 5 (4–0, 1–3, 2–2) | Csehszlovákia | Innsbruck |
1964. február 1. | Szovjetunió | 15 – 0 (7–0, 3–0, 5–0) | Svájc | Innsbruck |
1964. február 4. | Szovjetunió | 10 – 0 (2–0, 4–0, 4–0) | Finnország | Innsbruck |
1964. február 5. | Szovjetunió | 10 – 0 (2–0, 5–0, 3–0) | Egyesült Német Csapat | Innsbruck |
1964. február 7. | Szovjetunió | 4 – 2 (1–1, 1–0, 2–1) | Svédország | Innsbruck |
1964. február 8. | Szovjetunió | 3 – 2 (0–1, 2–1, 1–0) | Kanada | Innsbruck |
- Végeredmény
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió | 7 | 7 | 0 | 0 | 54 | 10 | +44 | 14 |
Svédország | 7 | 5 | 0 | 2 | 47 | 16 | +31 | 10 |
Csehszlovákia | 7 | 5 | 0 | 2 | 38 | 19 | +19 | 10 |
Kanada | 7 | 5 | 0 | 2 | 32 | 17 | +15 | 10 |
Egyesült Államok | 7 | 2 | 0 | 5 | 29 | 33 | –4 | 4 |
Finnország | 7 | 2 | 0 | 5 | 10 | 31 | –21 | 4 |
Egyesült Német Csapat | 7 | 2 | 0 | 5 | 13 | 49 | –36 | 4 |
Svájc | 7 | 0 | 0 | 7 | 9 | 57 | –48 | 0 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió |
Műkorcsolya[szerkesztés]
Versenyző | Versenyszám | Kötelező elemek | Kűr | Összesítés | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Helyezési pontszámok bírónként | Több. hely. száma | Több. hely. össz. | Hely. össz. | Pont | Helyezés | ||||||||||||||
Több. hely. száma | Hely. | Több. hely. száma | Hely. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | |||||||
Valerij Meskov | Férfi egyéni | nem indult | kiesett | ||||||||||||||||
Ljudmila Belouszova Oleg Protopopov |
Páros | 2,0 | 2,0 | 2,0 | 1,0 | 2,0 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 5×1+ | 5,0 | 13,0 | 104,4 | |||||
Tatyjana Zsuk Alekszandr Gavrilov |
6,0 | 6,0 | 5,0 | 9,0 | 3,0 | 6,0 | 3,0 | 4,0 | 3,0 | 5×5+ | 18,0 | 45,0 | 96,6 | 13. |
Sífutás[szerkesztés]
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Bajazit Gizatullin | 30 km | 1:33:33,4 | 12. |
50 km | 2:51:02,4 | 12. | |
Alekszandr Gubin | 50 km | 2:51:39,7 | 14. |
Pavel Kolcsin | 15 km | 51:52,0 | 6. |
Ivan Ljubimov | 50 km | 2:52:28,1 | 17. |
Valerij Tarakanov | 15 km | 52:58,2 | 17. |
Ivan Utrobin | 30 km | 1:34:10,4 | 17. |
Gennagyij Vaganov | 15 km | 52:46,8 | 14. |
30 km | 1:35:03,1 | 19. | |
Igor Voroncsihin | 15 km | 51:53,9 | 7. |
30 km | 1:32:15,8 | ||
50 km | 2:49:21,7 | 11. | |
Ivan Utrobin Gennagyij Vaganov Igor Voroncsihin Pavel Kolcsin |
4 × 10 km váltó | 2:18:46,9 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Rita Acskina | 5 km | 18:51,1 | 10. |
Klavgyija Bojarszkih | 5 km | 17:50,5 | |
10 km | 40:24,3 | ||
Marija Guszakova | 10 km | 40:46,6 | |
Alevtyina Kolcsina | 5 km | 18:08,4 | |
10 km | 41:26,2 | 7. | |
Jevdokija Meksilo | 5 km | 18:16,7 | 4. |
10 km | 40:26,6 | ||
Alevtyina Kolcsina Jevdokija Meksilo Klavgyija Bojarszkih |
3 × 5 km váltó | 59:20,2 |
Síugrás[szerkesztés]
Versenyző | Versenyszám | 1. ugrás | 2. ugrás | 3. ugrás | Összesítés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Távolság | Pont | Hely. | Távolság | Pont | Hely. | Távolság | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Alekszandr Ivannyikov | Normálsánc | 75,0 | 101,6 | 10. | 73,0 | (99,8) | 20. | 73,5 | 101,7 | 12. | 203,3 | 17. |
Nagysánc | 90,0 | 106,8 | 7. | 81,5 | (99,2) | 22. | 83,5 | 106,5 | 3.* | 213,3 | 6. | |
Nyikolaj Kamenszkij | Normálsánc | 72,0 | 100,4 | 15. | 72,5 | (99,1) | 26. | 73,5 | 100,7 | 15. | 201,1 | 21. |
Nagysánc | 79,0 | (89,4) | 40.* | 79,5 | 94,3 | 35. | 73,0 | 89,9 | 29.* | 184,2 | 38. | |
Pjotr Kovalenko | Normálsánc | 75,5 | (100,8) | 14. | 75,0 | 101,1 | 16. | 77,5 | 104,0 | 6. | 205,1 | 12. |
Nagysánc | 87,0 | 99,1 | 22.* | 81,5 | (96,2) | 29. | 81,0 | 102,3 | 5. | 201,4 | 20. | |
Nyikolaj Samov | Normálsánc | 71,5 | 96,7 | 25.* | 71,5 | (95,2) | 40.* | 70,0 | 95,4 | 37. | 192,1 | 36. |
Koba Cakadze | Nagysánc | 87,0 | 99,1 | 22.* | 80,5 | 96,5 | 27. | 75,5 | (94,7) | 22. | 195,6 | 27. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Források[szerkesztés]
- Soviet Union at the 1964 Winter Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)