A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A 2008. évi nyári olimpiai játékokon az úszás férfi 200 méteres hátúszás versenyeit augusztus 13. és 15. között rendezték a Pekingi Nemzeti Vízi Központban.
A kvalifikációs idő (A-szint) 1:59,72 és (B-szint) 2:03,91 volt.
A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben:
A versenyen új rekord született:
Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
- Q: továbbjutás eredmény alapján
- DNS: nem indult a futamon
|
- WR: világrekord
- OR: olimpiai rekord
- AR: kontinensrekord
- NR: országos rekord
|
Az összesített eredmények alapján a legjobb időeredménnyel rendelkező 16 úszó jutott az elődöntőbe.
H
|
F
|
P
|
Név
|
Nemzet
|
E
|
Mj
|
1. |
6 |
4 |
Ryan Lochte |
Egyesült Államok (USA) |
1:56,29 |
Q
|
2. |
5 |
4 |
Aaron Peirsol |
Egyesült Államok (USA) |
1:56,35 |
Q
|
3. |
4 |
4 |
Markus Rogan |
Ausztria (AUT) |
1:56,64 |
Q
|
4. |
5 |
5 |
Arkagyij Vjatcsanyin |
Oroszország (RUS) |
1:56,97 |
Q
|
5. |
6 |
5 |
Gregor Tait |
Nagy-Britannia (GBR) |
1:57,03 |
Q
|
6. |
4 |
5 |
Hayden Stoeckel |
Ausztrália (AUS) |
1:57,15 |
Q
|
7. |
5 |
3 |
Irie Rjószuke |
Japán (JPN) |
1:57,68 |
Q
|
8. |
6 |
7 |
Gordan Kozulj |
Horvátország (CRO) |
1:57,81 |
Q
|
9. |
6 |
3 |
Ashley Delaney |
Ausztrália (AUS) |
1:57,87 |
Q
|
10. |
4 |
3 |
Razvan Florea |
Románia (ROU) |
1:57,97 |
Q
|
11. |
5 |
6 |
Helge Meeuw |
Németország (GER) |
1:58,42 |
Q
|
12. |
4 |
2 |
Damiano Lestingi |
Olaszország (ITA) |
1:58,53 |
Q
|
13. |
3 |
7 |
George du Rand |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) |
1:58,62 |
Q, AR
|
14. |
6 |
6 |
Sztanyiszlav Donyec |
Oroszország (RUS) |
1:58,68 |
Q
|
15. |
6 |
8 |
Keith Beavers |
Kanada (CAN) |
1:58,84 |
Q
|
16. |
3 |
4 |
Tobias Oriwol |
Kanada (CAN) |
1:58,94 |
Q
|
17. |
5 |
2 |
Pierre Roger |
Franciaország (FRA) |
1:59,01 |
|
18. |
3 |
1 |
Omar Pinzon |
Kolumbia (COL) |
1:59,11 |
|
19. |
4 |
1 |
Sebastian Stoss |
Ausztria (AUT) |
1:59,44 |
|
19. |
6 |
1 |
Rudolf Roland |
Magyarország (HUN) |
1:59,44 |
|
21. |
4 |
6 |
Takashi Nakano |
Japán (JPN) |
1:59,59 |
|
22. |
3 |
6 |
Derya Buyukuncu |
Törökország (TUR) |
1:59,86 |
|
23. |
5 |
8 |
Lucas Salatta |
Brazília (BRA) |
1:59,91 |
|
24. |
5 |
1 |
Nick Driebergen |
Hollandia (NED) |
2:00,24 |
|
25. |
5 |
7 |
Mattia Aversa |
Olaszország (ITA) |
2:00,25 |
|
26. |
3 |
8 |
Kim Dzsihjon |
Dél-Korea (KOR) |
2:00,72 |
|
27. |
2 |
5 |
Itaj Hamma |
Izrael (ISR) |
2:00,93 |
|
28. |
3 |
2 |
Pedro Oliveira |
Portugália (POR) |
2:01,08 |
|
29. |
1 |
4 |
Brett Fraser |
Kajmán-szigetek (CAY) |
2:01,17 |
|
30. |
2 |
1 |
Pedro Medel |
Kuba (CUB) |
2:01,32 |
|
31. |
4 |
7 |
Balog Gábor |
Magyarország (HUN) |
2:01,42 |
|
32. |
3 |
3 |
Jonathan Massacand |
Svájc (SUI) |
2:01,80 |
|
33. |
1 |
5 |
Oleg Rabota |
Oroszország (RUS) |
2:01,95 |
|
34. |
4 |
8 |
Simon Dufour |
Franciaország (FRA) |
2:02,00 |
|
35. |
3 |
5 |
Dimítrisz Hasziótisz |
Görögország (GRE) |
2:02,30 |
|
36. |
2 |
2 |
Květoslav Svoboda |
Csehország (CZE) |
2:03,12 |
|
37. |
2 |
4 |
Teng Csien |
Kína (CHN) |
2:03,34 |
|
38. |
1 |
3 |
Sergey Pankov |
Üzbegisztán (UZB) |
2:03,51 |
|
39. |
2 |
6 |
Olekszandr Iszakov |
Ukrajna (UKR) |
2:03,59 |
|
40. |
2 |
3 |
Andres Olvik |
Észtország (EST) |
2:03,66 |
|
|
2 |
6 |
Simon Sjödin |
Svédország (SWE) |
DNS |
|
|
6 |
2 |
Aschwin Wildeboer |
Spanyolország (ESP) |
DNS |
|
Az elődöntőből a legjobb 8 eredményt elérő versenyző jutott a döntőbe.
H
|
F
|
P
|
Név
|
Nemzet
|
E
|
Mj
|
1. |
1 |
4 |
Aaron Peirsol |
Egyesült Államok (USA) |
1:55,26 |
Q
|
2. |
2 |
4 |
Ryan Lochte |
Egyesült Államok (USA) |
1:55,40 |
Q
|
3. |
2 |
5 |
Markus Rogan |
Ausztria (AUT) |
1:56,34 |
Q
|
3. |
2 |
6 |
Irie Rjószuke |
Japán (JPN) |
1:56,35 |
Q
|
5. |
1 |
2 |
Razvan Florea |
Románia (ROU) |
1:56,45 |
Q
|
6. |
2 |
3 |
Gregor Tait |
Nagy-Britannia (GBR) |
1:56,72 |
Q
|
7. |
1 |
3 |
Hayden Stoeckel |
Ausztrália (AUS) |
1:56,73 |
Q, AR
|
8. |
1 |
5 |
Arkagyij Vjatcsanyin |
Oroszország (RUS) |
1:56,85 |
Q
|
9. |
2 |
7 |
Helge Meeuw |
Németország (GER) |
1:56,85 |
|
10. |
2 |
2 |
Ashley Delaney |
Ausztrália (AUS) |
1:57,73 |
|
11. |
1 |
7 |
Damiano Lestingi |
Olaszország (ITA) |
1:58,25 |
|
12. |
2 |
8 |
Keith Beavers |
Kanada (CAN) |
1:58,50 |
|
13. |
2 |
1 |
George du Rand |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) |
1:58,61 |
|
14. |
1 |
6 |
Gordan Kožulj |
Horvátország (CRO) |
1:59,22 |
|
15. |
1 |
8 |
Tobias Oriwol |
Kanada (CAN) |
1:59,50 |
|
16. |
1 |
1 |
Sztanyiszlav Donyec |
Oroszország (RUS) |
1:59,87 |
|