Olimpiai érmesek listája rövidpályás gyorskorcsolyában
Rövidpályás gyorskorcsolya a téli olimpiai játékokon | ||||||||||||||||
Sportág | Rövidpályás gyorskorcsolya | |||||||||||||||
Sportág szövetsége | ISU | |||||||||||||||
Versenyszámok | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Olimpiai játékok | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Ez a lap az olimpiai érmesek listája rövidpályás gyorskorcsolyában 1992-től 2018-ig.
Összesített éremtáblázat[szerkesztés]
(A táblázatokban Magyarország és a rendező nemzet sportolói eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vagy értékei vastagítással kiemelve.)
A téli olimpiai játékok összesített éremtáblázata rövidpályás gyorskorcsolyában | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Dél-Korea (KOR) | 24 | 13 | 11 | 48 |
2. | Kína (CHN) | 10 | 15 | 8 | 33 |
3. | Kanada (CAN) | 9 | 12 | 12 | 33 |
4. | Egyesült Államok (USA) | 4 | 7 | 9 | 19 |
5. | Oroszország (RUS) | 3 | 1 | 1 | 5 |
6. | Olaszország (ITA) | 2 | 4 | 5 | 11 |
7. | Hollandia (NED) | 1 | 2 | 2 | 5 |
8. | Japán (JPN) | 1 | 0 | 2 | 3 |
9. | Ausztrália (AUS) | 1 | 0 | 1 | 2 |
10. | Magyarország (HUN) | 1 | 0 | 0 | 1 |
11. | Bulgária (BUL) | 0 | 2 | 1 | 3 |
12. | Egyesített Csapat (EUN) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Észak-Korea (PRK) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Nagy-Britannia (GBR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Olimpikonok Oroszországból (OAR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 56 | 56 | 56 | 168 |
Férfiak[szerkesztés]
500 méter[szerkesztés]
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1994, Lillehammer | Cshe Csihun Dél-Korea (KOR) |
Mirko Vuillermin Olaszország (ITA) |
Nicky Gooch Nagy-Britannia (GBR) |
1998, Nagano | Nisitani Takafumi Japán (JPN) |
An Yulong Kína (CHN) |
Uemacu Hitosi Japán (JPN) |
2002, Salt Lake City | Marc Gagnon Kanada (CAN) |
Jonathan Guilmette Kanada (CAN) |
Rusty Smith Egyesült Államok (USA) |
2006, Torino | Apolo Anton Ohno Egyesült Államok (USA) |
François-Louis Tremblay Kanada (CAN) |
An Hjonszu Dél-Korea (KOR) |
2010, Vancouver | Charles Hamelin Kanada (CAN) |
Szong Szibek Dél-Korea (KOR) |
François-Louis Tremblay Kanada (CAN) |
2014, Szocsi | Viktor An Oroszország (RUS) |
Wu Dajing Kína (CHN) |
Charle Cournoyer Kanada (CAN) |
2018, Phjongcshang | Wu Dajing Kína (CHN) |
Hwang Dae-heon Dél-Korea (KOR) |
Lim Hyo-jun Dél-Korea (KOR) |
2022, Peking |
1000 méter[szerkesztés]
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1992, Albertville | Kim Kihun Dél-Korea (KOR) |
Frédéric Blackburn Kanada (CAN) |
I Csunho Dél-Korea (KOR) |
1994, Lillehammer | Kim Kihun Dél-Korea (KOR) |
Cshe Csihun Dél-Korea (KOR) |
Marc Gagnon Kanada (CAN) |
1998, Nagano | Kim Tongszong Dél-Korea (KOR) |
Li Csia-csün ( ) Kína (CHN) |
Éric Bédard Kanada (CAN) |
2002, Salt Lake City | Steven Bradbury Ausztrália (AUS) |
Apolo Anton Ohno Egyesült Államok (USA) |
Mathieu Turcotte Kanada (CAN) |
2006, Torino | An Hjonszu Dél-Korea (KOR) |
I Hoszok Dél-Korea (KOR) |
Apolo Anton Ohno Egyesült Államok (USA) |
2010, Vancouver | I Csongszu Dél-Korea (KOR) |
I Hoszok Dél-Korea (KOR) |
Apolo Anton Ohno Egyesült Államok (USA) |
2014, Szocsi | Viktor Ahn Oroszország (RUS) |
Vladimir Grigorev Oroszország (RUS) |
Sjinkie Knegt Hollandia (NED) |
2018, Phjongcshang | Samuel Girard Kanada (CAN) |
John-Henry Krueger Egyesült Államok (USA) |
Seo Yi-ra Dél-Korea (KOR) |
2022, Peking |
1500 méter[szerkesztés]
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
2002, Salt Lake City | Apolo Anton Ohno Egyesült Államok (USA) |
Li Csia-csün ( ) Kína (CHN) |
Marc Gagnon Kanada (CAN) |
2006, Torino | An Hjonszu Dél-Korea (KOR) |
I Hoszok Dél-Korea (KOR) |
Li Csia-csün ( ) Kína (CHN) |
2010, Vancouver | I Csongszu Dél-Korea (KOR) |
Apolo Anton Ohno Egyesült Államok (USA) |
J. R. Celski Egyesült Államok (USA) |
2014, Szocsi | Charles Hamelin Kanada (CAN) |
Han Tianyu Kína (CHN) |
Viktor Ahn Oroszország (RUS) |
2018, Phjongcshang | Lim Hyojun Dél-Korea (KOR) |
Sjinkie Knegt Hollandia (NED) |
Szemjon Jelisztratov Olimpikonok Oroszországból (OAR) |
2022, Peking |
5000 méter váltó[szerkesztés]
Férfi éremtáblázat[szerkesztés]
A téli olimpiai játékok éremtáblázata férfi rövidpályás gyorskorcsolyában | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Dél-Korea (KOR) | 11 | 8 | 4 | 23 |
2. | Kanada (CAN) | 7 | 5 | 7 | 19 |
3. | Oroszország (RUS) | 3 | 1 | 1 | 5 |
4. | Egyesült Államok (USA) | 2 | 5 | 6 | 13 |
5. | Olaszország (ITA) | 1 | 2 | 0 | 3 |
6. | Kína (CHN) | 1 | 6 | 4 | 11 |
7. | Japán (JPN) | 1 | 0 | 2 | 3 |
8. | Ausztrália (AUS) | 1 | 0 | 1 | 2 |
9. | Magyarország (HUN) | 1 | 0 | 0 | 1 |
10. | Hollandia (NED) | 0 | 1 | 1 | 2 |
11. | Nagy-Britannia (GBR) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Olimpikonok Oroszországból (OAR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 28 | 28 | 28 | 84 |
Nők[szerkesztés]
500 méter[szerkesztés]
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1992, Albertville | Cathy Turner Egyesült Államok (USA) |
Li Jen ( ) Kína (CHN) |
Hvang Okszil Észak-Korea (PRK) |
1994, Lillehammer | Cathy Turner Egyesült Államok (USA) |
Zhang Yanmei Kína (CHN) |
Amy Peterson Egyesült Államok (USA) |
1998, Nagano | Annie Perreault Kanada (CAN) |
Jang Jang (S) ( ) Kína (CHN) |
Cson Ikjong Dél-Korea (KOR) |
2002, Salt Lake City | Jang Jang (A) ( ) Kína (CHN) |
Evgenija Radanova Bulgária (BUL) |
Wang Chunlu Kína (CHN) |
2006, Torino | Vang Meng ( ) Kína (CHN) |
Evgenija Radanova Bulgária (BUL) |
Anouk Leblanc-Boucher Kanada (CAN) |
2010, Vancouver | Vang Meng ( ) Kína (CHN) |
Marianne St-Gelais Kanada (CAN) |
Arianna Fontana Olaszország (ITA) |
2014, Szocsi | Li Jianrou Kína (CHN) |
Arianna Fontana Olaszország (ITA) |
Pak Szunghi Dél-Korea (KOR) |
2018, Phjongcshang | Arianna Fontana Olaszország (ITA) |
Yara van Kerkhof Hollandia (NED) |
Kim Boutin Kanada (CAN) |
2022, Peking |
1000 méter[szerkesztés]
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1994, Lillehammer | Cson Igjong Dél-Korea (KOR) |
Nathalie Lambert Kanada (CAN) |
Kim Szohi Dél-Korea (KOR) |
1998, Nagano | Cson Igjong Dél-Korea (KOR) |
Jang Jang (S) ( ) Kína (CHN) |
Von Hjekjong Dél-Korea (KOR) |
2002, Salt Lake City | Jang Jang (A) ( ) Kína (CHN) |
Ko Gihjon Dél-Korea (KOR) |
Jang Jang (S) ( ) Kína (CHN) |
2006, Torino | Csin Szonju Dél-Korea (KOR) |
Vang Meng ( ) Kína (CHN) |
Jang Jang (A) ( ) Kína (CHN) |
2010, Vancouver | Vang Meng ( ) Kína (CHN) |
Katherine Reutter Egyesült Államok (USA) |
Pak Szunghi Dél-Korea (KOR) |
2014, Szocsi | Pak Szunghi Dél-Korea (KOR) |
Kexin Fan Kína (CHN) |
Sim Szokhi Dél-Korea (KOR) |
2018, Phjongcshang | Suzanne Schulting Hollandia (NED) |
Kim Boutin Kanada (CAN) |
Arianna Fontana Olaszország (ITA) |
2022, Peking |
1500 méter[szerkesztés]
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
2002, Salt Lake City | Ko Gihjon Dél-Korea (KOR) |
Cshö Ungjong Dél-Korea (KOR) |
Evgenija Radanova Bulgária (BUL) |
2006, Torino | Csin Szonju Dél-Korea (KOR) |
Cshö Ungjong Dél-Korea (KOR) |
Vang Meng ( ) Kína (CHN) |
2010, Vancouver | Csou Jang ( ) Kína (CHN) |
I Unbjol Dél-Korea (KOR) |
Pak Szunghi Dél-Korea (KOR) |
2014, Szocsi | Csou Jang Kína (CHN) |
Sim Szokhi Dél-Korea (KOR) |
Arianna Fontana Olaszország (ITA) |
2018, Phjongcshang | Choi Min-jeong Dél-Korea (KOR) |
Li Jinyu Kína (CHN) |
Kim Boutin Kanada (CAN) |
2022, Peking |
3000 méter váltó[szerkesztés]
Női éremtáblázat[szerkesztés]
A téli olimpiai játékok éremtáblázata női rövidpályás gyorskorcsolyában | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Dél-Korea (KOR) | 13 | 5 | 7 | 25 |
2. | Kína (CHN) | 9 | 9 | 4 | 22 |
3. | Kanada (CAN) | 2 | 7 | 5 | 14 |
4. | Egyesült Államok (USA) | 2 | 2 | 3 | 7 |
5. | Olaszország (ITA) | 1 | 2 | 5 | 8 |
6. | Hollandia (NED) | 1 | 1 | 1 | 3 |
7. | Bulgária (BUL) | 0 | 2 | 1 | 3 |
8. | Egyesített Csapat (EUN) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Észak-Korea (PRK) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 28 | 28 | 28 | 84 |
Vegyes[szerkesztés]
2000 méter váltó[szerkesztés]
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
2022, Peking |
Források[szerkesztés]
- Short Track Speed Skating (angol nyelven). olympedia.org. (Hozzáférés: 2022. január 19.)