„Portál:Kultúra” változatai közötti eltérés

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
[ellenőrzött változat][nem ellenőrzött változat]
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
a Visszaállítottam a lap korábbi változatát 87.97.105.231 (vita) szerkesztéséről Csigabi szerkesztésére
Címke: Visszaállítás
Nincs szerkesztési összefoglaló
Címke: Visszaállítva
2. sor: 2. sor:
{{Portál-dobozfej|cím=<span style="font-size:150%">Kultúraportál</span>|címháttér=#D5C5FF}}
{{Portál-dobozfej|cím=<span style="font-size:150%">Kultúraportál</span>|címháttér=#D5C5FF}}


A '''kultúra''' szó a [[Latin nyelv|latin]] ''colere'' („művelni”) szóból származik és eredetileg a föld megművelését jelentette. A kultúra kifejezést ma többféle eltérő értelemben használjuk, amelyek közül a tudományos (antropológiai) és a hétköznapibb („magas kultúra”) értelmezés a leggyakoribb.
A '''kultúra''' szó a [[Latin nyelv|latin]] ''colere'' („művelni”) szóból származik és eredetileg a föld megművelését jelentette. A kultúra kifejezést ma többféle eltérő értelemben használjuk, amelyek közül a tudományos (antropológiai) és a hétköznapibb („magas kultúra”) értelmezés a leggyalegközelebb álló [[csimpánz]]oknál is.

A kultúra szó mai használata igen sokrétű. Beszélünk mezőgazdasági kultúráról, kultúrpolitikáról, nemzeti kultúrákról, stb. A kultúrpolitika kifejezés először egy német pedagógiai lapban, a Pädagogischer Revue-ben szereplő cikk címében jelent meg 1840-ben és e században született a nemzeti kultúrák kifejezése is.

A [[kulturális antropológia]] meghatározása szerint a kultúra egy adott [[társadalom]] mindazon ismereteinek összessége, amelyek az emberi közösség összetartozását és fennmaradását biztosítják. A kultúra alapján tudunk eligazodni abban, hogy melyek a fontos értékek és normák az életben. Bizonyos kulturális vonások már az [[állatvilág]]ban is megfigyelhetőek, így például az emberhez legközelebb álló [[csimpánz]]oknál is.
<div style="text-align:right;margin-right:10px;margin-bottom:4px;">'''[[Kultúra|Bővebben a kultúráról]]'''</div>
<div style="text-align:right;margin-right:10px;margin-bottom:4px;">'''[[Kultúra|Bővebben a kultúráról]]'''</div>
{{Portál-dobozláb}}
{{Portál-dobozláb}}
A fasz az nagy nem mint az unokatestvéremnek zolikának aki-nek egy miliméter


{{Portál-dobozfej|cím=Tagportálok|címháttér=#D5C5FF}}
{{Portál-dobozfej|cím=Tagportálok|címháttér=#D5C5FF}}

A lap 2024. április 21., 18:24-kori változata

Kultúraportál

A kultúra szó a latin colere („művelni”) szóból származik és eredetileg a föld megművelését jelentette. A kultúra kifejezést ma többféle eltérő értelemben használjuk, amelyek közül a tudományos (antropológiai) és a hétköznapibb („magas kultúra”) értelmezés a leggyalegközelebb álló csimpánzoknál is.

A  fasz  az nagy  nem mint az unokatestvéremnek zolikának aki-nek egy miliméter
Tagportálok
Új cikkeinkből


Ajánlott cikkünk
A Magyar Állami Operaház (Budapest, Andrássy út 22.) Magyarország egyetlen nagy létszámú társulattal rendelkező és kimondottan operákra, balettekre szakosodott színháza. Az épület Budapest egyik legjelentősebb 19. századi műemléke. Neoreneszánsz stílusban épült Ybl Miklós tervei alapján. A gazdagon díszített belső terek kialakításában neves magyar művészek működtek közre, többek között Than Mór, Lotz Károly és Székely Bertalan.
Ajánlott képünk
A Csabai kolbász Magyarország egyik gasztronómiai különlegessége
Kategóriák
Többi portál