Szerkesztő:CsGábor/Célok

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
  • Megszűnik az a gyakorlat, hogy a frissen regisztrált szerkesztők cikkeire még üdvözlésük előtt, azonnal rákerül a szubcsonkjelzés, és hogy gyakran elmarad a korrekt kapcsolatfelvétel, tájékoztatás, segítségnyújtás. → Csökken a csalódottan örökre távozó kezdő szerkesztők száma.
  • Cikket csak különösen indokolt esetben, pár hét türelmi után jelölünk törlésre. A kezdők cikke ellen indított törlési megbeszélésekbe mindig bevonjuk a kezdőt is. A tapasztaltabb szerkesztők minden tőlük telhető módon segítik az újakat. → A hetekkel a cikk létrehozása után indított törlési megbeszélésre meghívjuk a kezdőt is, elmagyarázzuk a problémát, segítséget nyújtunk az irányelvek megértéséhez.
  • A törlési megbeszéléseken a szerkesztők jobban átérzik hozzászólásuk súlyát, felelősségüket; nagyobb tisztelettel, megbecsüléssel beszélnek a szócikk alanyáról/tárgyáról, illetve a cikk szerzőjéről. A szerkesztők különösen ügyelnek a törlési megbeszélések során hozzászólásuk stílusára, hangnemére. → Nem alakul ki kedvezőtlen kép az egész szerkesztőközösségről a törlési lapra látogató olvasókban.
  • A kiemeltebb hazai nagyvállalatoktól engedélyt kérünk logójuk használatára. Sikerül rávilágítani arra, hogy az együttműködés mindkét fél közös érdeke. → Bővül az engedéllyel közölt logók köre, egyre több cég működik együtt a Wikipédia önkénteseivel.
  • A 200 000. cikk sajtókampánya a korábbiaknál sikeresebb lesz. → Minden eddiginél nagyobb sajtóvisszhangot kap a Wikipédia.
  • Az újrafelhasználóknak sikerül közérthetően elmondani, hogy hogyan hivatkozzanak a forrásműre és végre sikerül rávilágítani, hogy miért nagyon fontos ez. → Csökken a korrekt forrásmegadás nélküli újraközlések száma.