Ugrás a tartalomhoz

Szerkesztő:RyanWinters/próbalap

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából

2014 márciusában fogalmazódott meg az ötlet a Budapesti Corvinus Egyetem hallgatóinak egy részében, hogy nincs egy olyan diákszervezet az egyetemen, mely segítene nekik a vállalkozóvá válásban. Ennek a csoportosulásnak köszönhetően jött létre ezen év szeptemberében a „Vállalkozz Közgáz!” nevű diákszervezet a BCE keretein belül. A diákszervezet növekedését jól jelzi, hogy 2015 decemberére már több, mint 100 tagot tudhatott tagjai között, nemcsak a Corvinusról. Így lett a Vállalkozz Közgázból! az InCube, az 100%-ban vállalkozásfókuszú diákszervezet.

InCube Diákszervezet
EgyetemBudapesti Corvinus Egyetem ("Közgáz"), mint alapítás helye
Alapítva2014
[incube.hu Az InCube Diákszervezet weboldala]

Cél[szerkesztés]

A szervezet célja naprakész és a való életben is használatos tudást biztosítása tagjai számára. A diákszervezet szeretné összehozni a különböző szakterületek képviselőit, tehát a mérnököket, programozókat, designereket, közgazdászokat, ezzel mintegy innovatív platformot létrehozva a vállalkozások világa iránt érdeklődőknek. Büszkék vagyunk arra, hogy szervezetünk már BME-s, ELTE-s, MOME-s tagokat is tudhat a tagjai között. Tagjaink ötletükhöz segítséget, motivációt, tudást gyűjthetnek s ezen túl még össze is állhatnak egymással egy ötlet megvalósítására. S ki tudja, lehet, hogy itt születik meg az új Prezi?

Mottónk[szerkesztés]

Vállalkozz, Innoválj, Alapíts! Ki akarna más sikeréért dolgozni, ha a saját maga sikeréért is dolgozhat? Bár az út rögös és nehéz, de hosszabb távon jobban kifizetődő. Az érzés, hogy létrehozol valamit, ami működik, felbecsülhetetlen. Ezért bátorítunk arra mindenkit, hogy merje az ötletét megvalósítani. A folyamatos innováció, fejlesztés pedig nemcsak a vállalkozást, hanem a személyt is erősíti, építi.

Szakmaiság[szerkesztés]

Az InCube különös hangsúlyt fektet a szakmai előadásokra, amelyek során a hazai/nemzetközi üzleti szférából sikeres vállalkozók, illetve szakértők, vagy kutatók adják át tudásukat a hallgatóságnak. Fontos része az előadásoknak az interaktivitás, de mindemellett a szervezet külön hangsúlyt fektet az önfejlesztésre is. Workshopokat is szervezünk, melynek keretében lehetőség van csapatokban egy vállalkozó valós üzleti esetére tanácsadás (consulting) jelleggel segíteni. Így lehet szert tenni számos hasznos új tudásra illetve megismerhetjük más társunk gondolatmenetét is, melyből ugyancsak tanulhatunk.

Közösség[szerkesztés]

A diákszervezet első számú prioritása egy összetartó közösség építése, ahol lehetősége van a tagoknak ötleteik megvalósítására csapatokat építeni, ötleteiket megvitatni. Külön segítséget nyújt a szervezeten belüli három - a tagságot kategóriákba soroló - "oldal": egy business (üzleti), egy design (tervező) és egy tech (műszaki). Ezek a szakterületek egy induló innovatív vállalkozás elengedhetetlen részei. A tanévek során folyamatosan szervezünk közösségépítő programokat, így pl. grillezést, filmnézést, vetélkedőket, vagy összerázó hétvégéket.

Egyéb rendezvények[szerkesztés]

A szervezet nem főtevékenysége, de további célja a vállalkozóvá válás népszerűsítése a budapesti egyetemisták és főiskolások körében. Emellett különböző eseményeket is szervezünk a vállalkozói és azon belül különösen a startup szcénának. A múltban a BCE, BME és MOME egyetemeken is nyilvános előadásokat szerveztünk, ahova olyan előadókat hívtunk meg mint pl. a Wizz-Air alapító Váradi József, a Szentkirályi alapító Balogh Levente, vagy a Ustream alapító Fehér Gyula. Ugyancsak figyelemre méltó a Get in the Ring nemzetközi startup verseny országos döntőjének sikeres megrendezése (több partnerrel egyetemben), melyre több száz ember volt kíváncsi.