Borisz Vlagyimirovics Romanovszkij

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Borisz Vlagyimirovics Romanovszkij
Született1932. március 4.[1]
Leningrád
Elhunyt1996. május 2. (64 évesen)[1]
Szentpétervár
Állampolgársága
Foglalkozásaíró
IskoláiNagy Péter Szentpétervári Műszaki Egyetem
SablonWikidataSegítség

Borisz Vlagyimirovics Romanovszkij, Бори́с Влади́мирович Романо́вский (Leningrád, 1932. március 4.Szentpétervár, 1996, május 2.) szovjet-orosz tudományos-fantasztikus író.

Élete[szerkesztés]

A Leningrádi Műszaki Főiskolán diplomázott, ezután a leningrádi Электроаппарат vállalat mérnöke lett. Számos találmány fűződik nevéhez. Irodalmi pályafutását 1965-ben kezdte, humoros alkotásokkal debütált. Első fantasztikus írása az 1969-ben megjelent Tréfa (Шутка) című novella volt. 1986-ban lett hivatásos író, a Szovjetunió Írószövetségének tagja. Élete utolsó éveiben a szentpétervári Írószövetség tudományos-fantasztikus szekciójának elnöke volt.

Az igazi hírnevet 1978-ban megjelent Преступление в Медовом раю című fantasztikus története hozta el számára. A történetben földi kutatók egy csoportja egy idegen bolygót tanulmányoz egy olyan módszerrel, amely lehetővé teszi a kutatók számára, hogy állati formát vegyenek fel, közben megőrizte emberi pszichéjüket és ösztöneiket. 1989-ben megjelent Авраам родил Исаака… (Ábrahám nemzette Izsákot...) című alkotásában egy férfi egy mesterséges intelligenciát "nevel fel" mint egy gyermeket. Egyéb, jelentősebb fantasztikus elbeszélései: Две руки (1972), Город, в котором не бывает дождей (1982) és a Великан (1988).

Magyarul egyetlen novellája jelent meg 1977-ben a Galaktika 26. számában, Tréfa címmel.

Jegyzetek[szerkesztés]

  1. a b Internet Speculative Fiction Database (angol nyelven). (Hozzáférés: 2017. október 9.)

Források[szerkesztés]

Fordítás[szerkesztés]

  • Ez a szócikk részben vagy egészben a(z) Романовский, Борис Владимирович című orosz Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.