A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon az atlétika férfi 10 000 méteres síkfutás versenyszámának selejtezőit és döntőjét július 31. és augusztus 3. között rendezték a Barcelonai Olimpiai Stadionban .
A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben férfi 10 000 méteres síkfutásban:
A versenyen új rekord nem született.
Dátum
Forduló
1992. július 31., péntek
Előfutam
1992. augusztus 3., hétfő
Döntő
Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
Q : továbbjutás helyezés alapján
q : továbbjutás időeredmény alapján
DNF : nem ért célba
Minden futam első hét helyezettje automatikusan az döntőbe jutott. Az összesített eredmények alapján pedig a legjobb időeredménnyel rendelkező 6 futó került tovább.
H
F
Név
Nemzet
E
Mj
1.
1
William Koech
Kenya (KEN)
28:06,86
Q
2.
1
Germán Silva
Mexikó (MEX)
28:13,72
Q
3.
1
Paul Evans
Nagy-Britannia (GBR)
28:15,70
Q
4.
1
Addis Abebe
Etiópia (ETH)
28:15,76
Q
5.
1
Richard Chelimo
Kenya (KEN)
28:16,39
Q
6.
1
Khalid Skah
Marokkó (MAR)
28:18,48
Q
7.
1
Salvatore Antibo
Olaszország (ITA)
28:18,48
Q
8.
1
John Halvorsen
Norvégia (NOR)
28:21,57
q
9.
1
Káldy Zoltán
Magyarország (HUN)
28:21,96
q
10.
2
Fita Bayissa
Etiópia (ETH)
28:23,55
Q
11.
1
Armando Quintanilla
Mexikó (MEX)
28:23,76
q
12.
2
Moses Tanui
Kenya (KEN)
28:24,07
Q
13.
1
Urata Haruo
Japán (JPN)
28:24,08
q
14.
2
Richard Nerurkar
Nagy-Britannia (GBR)
28:24,35
Q
15.
2
Hammou Boutayeb
Marokkó (MAR)
28:25,73
Q
16.
2
Todd Williams
Egyesült Államok (USA)
28:26,32
Q
17.
2
Arturo Barrios
Mexikó (MEX)
28:28,26
Q
18.
2
Xolile Yawa
Dél-afrikai Köztársaság (RSA)
28:28,78
Q
19.
2
Antonio Silio
Argentína (ARG)
28:31,02
q
20.
2
Tony Martins-Bordelo
Franciaország (FRA)
28:35,13
q
21.
1
Oleg Sztrizsakov
Egyesített Csapat (EUN)
28:35,97
22.
1
Steve Plasencia
Egyesült Államok (USA)
28:45,59
23.
2
Francesco Bennici
Olaszország (ITA)
28:45,62
24.
2
José Carlos Adán
Spanyolország (ESP)
28:50,38
25.
2
Mathias Ntawulikura
Ruanda (RWA)
28:51,79
26.
1
Stéphane Franke
Németország (GER)
28:52,83
27.
1
Carlos de la Torre
Spanyolország (ESP)
28:55,47
28.
1
Sean Dollman
Írország (IRL)
28:55,77
29.
2
Aaron Ramirez
Egyesült Államok (USA)
29:00,12
30.
1
Paul Williams
Kanada (CAN)
29:01,67
31.
1
Tendai Chimusasa
Zimbabwe (ZIM)
29:17,26
32.
2
Oszaki Szakae
Japán (JPN)
29:20,01
33.
2
Fernando Fonces Couto
Portugália (POR)
29:20,06
34.
2
Carsten Eich
Németország (GER)
29:22,19
35.
2
Noel Berkeley
Írország (IRL)
29:23,58
36.
2
Vincent Rousseau
Belgium (BEL)
29:25,68
37.
2
Eamonn Martin
Nagy-Britannia (GBR)
29:35,65
38.
2
Isaac Simelane
Szváziföld (SWZ)
29:48,49
39.
2
John Mwathiwa
Malawi (MAW)
29:54,26
40.
1
Juan José Castillo
Peru (PER)
30:04,60
41.
2
Herder Vázquez
Kolumbia (COL)
30:07,55
42.
1
Miguel Vargas
Costa Rica (CRC)
30:13,06
43.
2
Edy Punina
Ecuador (ECU)
30:19,76
44.
1
Patrick Rama
Lesotho (LES)
30:21,69
45.
2
Policarpio Calizaya
Bolívia (BOL)
30:27,01
46.
2
Omar Daher Gadid
Dzsibuti (DJI)
30:32,89
47.
1
Awad Al-Hasini
Jordánia (JOR)
30:43,19
48.
2
Khalid Al-Estashi
Jemen (YEM)
30:49,58
49.
2
Marlon Williams
Amerikai Virgin-szigetek (ISV)
31:22,13
50.
2
Binesh Prasad
Fidzsi-szigetek (FIJ)
31:46,19
1
Thierry Pantel
Franciaország (FRA)
DNF
1
Risto Ulmala
Finnország (FIN)
DNF
1
Alejandro Gómez
Spanyolország (ESP)
DNF
1
Abdullah Al-Dosari
Bahrein (BRN)
DNF
1
Domingos Castro
Portugália (POR)
DNF
1
Sid'Ahmed Ould Mohamedou
Mauritánia (MTN)
DNF
A döntőt augusztus 3 -án rendezték.
H
Név
Nemzet
E
Mj
1 Arany
Khalid Skah
Marokkó (MAR)
27:46,70
2 Ezüst
Richard Chelimo
Kenya (KEN)
27:47,42
3 Bronz
Addis Abebe
Etiópia (ETH)
28:00,07
4.
Salvatore Antibo
Olaszország (ITA)
28:11,39
5.
Arturo Barrios
Mexikó (MEX)
28:17,79
6.
Germán Silva
Mexikó (MEX)
28:20,19
7.
William Koech
Kenya (KEN)
28:25,18
8.
Moses Tanui
Kenya (KEN)
28:27,11
9.
Fita Bayissa
Etiópia (ETH)
28:27,68
10.
Todd Williams
Egyesült Államok (USA)
28:29,38
11.
Paul Evans
Nagy-Britannia (GBR)
28:29,83
12.
Káldy Zoltán
Magyarország (HUN)
28:34,21
13.
Xolile Yawa
Dél-afrikai Köztársaság (RSA)
28:37,18
14.
Urata Haruo
Japán (JPN)
28:37,61
15.
Tony Martins-Bordelo
Franciaország (FRA)
28:47,66
16.
Armando Quintanilla
Mexikó (MEX)
28:48,05
17.
Richard Nerurkar
Nagy-Britannia (GBR)
28:48,48
18.
Antonio Silio
Argentína (ARG)
28:55,20
19.
John Halvorsen
Norvégia (NOR)
29:53,91
Hammou Boutayeb
Marokkó (MAR)
DNF