A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon az atlétika férfi 110 méteres gátfutás versenyszámának selejtezőit és döntőjét augusztus 2. és 3. között rendezték a Barcelonai Olimpiai Stadionban .
A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben férfi 110 méteres gátfutásban:
A versenyen új rekord nem született.
Dátum
Forduló
1992. augusztus 2., vasárnap
Előfutam
1992. augusztus 2., vasárnap
Negyeddöntő
1992. augusztus 3., hétfő
Elődöntő
1992. augusztus 3., hétfő
Döntő
Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
Q : továbbjutás helyezés alapján
q : továbbjutás időeredmény alapján
DNS : nem indult a futamon
DSQ : kizárás
Minden futam első négy helyezettje automatikusan az negyeddöntőbe jutott. Az összesített eredmények alapján pedig a legjobb időeredménnyel rendelkező 5 futó került tovább.
H
F
P
Név
Nemzet
E
Mj
1.
1
3
Colin Jackson
Nagy-Britannia (GBR)
13,10
Q
2.
4
5
Mark McKoy
Kanada (CAN)
13,26
Q
3.
5
4
Anthony Jarrett
Nagy-Britannia (GBR)
13,31
Q
4.
2
5
Tony Dees
Egyesült Államok (USA)
13,38
Q
5.
4
7
Herwig Röttl
Ausztria (AUT)
13,41
Q
6.
4
6
Arthur J. Blake
Egyesült Államok (USA)
13,45
Q
7.
3
6
Jack Pierce
Egyesült Államok (USA)
13,47
Q
1
5
Emilio Valle
Kuba (CUB)
Q
9.
1
1
Vladimir Shishkin
Egyesített Csapat (EUN)
13,58
Q
10.
5
7
Florian Schwarthoff
Németország (GER)
13,61
Q
11.
5
5
Carlos Sala
Spanyolország (ESP)
13,62
Q
12.
4
1
T. J. Kearns
Írország (IRL)
13,63
Q
13.
4
2
Dietmar Koszewski
Németország (GER)
13,64
q
14.
3
7
Hugh Teape
Nagy-Britannia (GBR)
13,68
Q
15.
3
5
Li Tung (Li Tong )
Kína (CHN)
13,69
Q
16.
2
6
Sergey Usov
Egyesített Csapat (EUN)
13,71
Q
1
8
Laurent Ottoz
Olaszország (ITA)
Q
18.
1
7
Dan Philibert
Franciaország (FRA)
13,72
q
19.
4
4
Ivaszaki Tosihiko
Japán (JPN)
13,78
q
20.
2
4
Gheorghe Boroi
Románia (ROM)
13,82
Q
21.
2
1
Antti Haapakoski
Finnország (FIN)
13,84
Q
22.
5
6
Vadim Kurach
Egyesített Csapat (EUN)
13,86
Q
23.
3
4
Igors Kazanovs
Lettország (LAT)
13,88
Q
24.
2
2
Philippe Tourret
Franciaország (FRA)
13,91
q
1
2
Richard Bucknor
Jamaica (JAM)
q
26.
3
3
Arto Bryggare
Finnország (FIN)
13,92
27.
5
1
Sébastien Thibault
Franciaország (FRA)
13,94
28.
3
1
Mircea Oaidă
Románia (ROM)
14,04
29.
3
2
Joílto Bonfim
Brazília (BRA)
14,06
30.
5
2
Igor Kováč
Csehszlovákia (TCH)
14,12
2
3
Anthony Knight
Jamaica (JAM)
32.
4
3
Hejr ed-Dín Obejd
Szíria (SYR)
14,23
33.
5
8
Benjamin Grant
Sierra Leone (SLE)
14,27
34.
1
4
Nur Herman Majid
Malajzia (MAS)
14,34
35.
2
7
Judex Lefou
Mauritius (MRI)
14,45
36.
4
8
James Sharpe
Holland Antillák (AHO)
14,49
37.
5
3
Zejád Abd er-Razzák
Kuvait (KUW)
14,51
38.
1
6
Albert Miller
Fidzsi-szigetek (FIJ)
14,88
39.
3
8
Khaled Abdullah Hassan
Bahrein (BRN)
15,41
Minden futam első négy helyezettje automatikusan az elődöntőbe jutott. Az összesített eredmények alapján pedig a legjobb időeredménnyel rendelkező 4 futó került tovább.
H
F
P
Név
Nemzet
E
Mj
1.
2
5
Jack Pierce
Egyesült Államok (USA)
13,17
Q
2.
1
3
Mark McKoy
Kanada (CAN)
13,27
Q
3.
3
3
Tony Dees
Egyesült Államok (USA)
13,31
Q
1
5
Florian Schwarthoff
Németország (GER)
Q
5.
1
4
Emilio Valle
Kuba (CUB)
13,42
Q
6.
3
4
Anthony Jarrett
Nagy-Britannia (GBR)
13,43
Q
7.
1
6
Arthur J. Blake
Egyesült Államok (USA)
13,50
Q
8.
1
8
Hugh Teape
Nagy-Britannia (GBR)
13,50
q
9.
2
6
Colin Jackson
Nagy-Britannia (GBR)
13,57
Q
10.
3
1
Sergey Usov
Egyesített Csapat (EUN)
13,61
Q
11.
2
4
Herwig Röttl
Ausztria (AUT)
13,68
Q
12.
3
2
Li Tung (Li Tong )
Kína (CHN)
13,74
Q
13.
3
7
Dan Philibert
Franciaország (FRA)
13,74
q
14.
2
2
Igors Kazanovs
Lettország (LAT)
13,76
Q
1
1
Laurent Ottoz
Olaszország (ITA)
q
16.
3
5
Dietmar Koszewski
Németország (GER)
13,78
q
17.
2
8
Carlos Sala
Spanyolország (ESP)
13,80
18.
2
3
Vladimir Shishkin
Egyesített Csapat (EUN)
13,81
19.
3
6
T. J. Kearns
Írország (IRL)
13,87
20.
1
7
Ivaszaki Tosihiko
Japán (JPN)
13,88
21.
2
7
Antti Haapakoski
Finnország (FIN)
14,00
22.
3
8
Gheorghe Boroi
Románia (ROM)
14,07
23.
2
1
Philippe Tourret
Franciaország (FRA)
14,09
24.
2
9
Richard Bucknor
Jamaica (JAM)
14,22
25.
1
2
Vadim Kurach
Egyesített Csapat (EUN)
14,23
A futamok első 4 helyezettje jutott a döntőbe.
H
F
P
Név
Nemzet
E
Mj
1.
2
4
Mark McKoy
Kanada (CAN)
13,12
Q
2.
2
7
Colin Jackson
Nagy-Britannia (GBR)
13,19
Q
3.
1
4
Jack Pierce
Egyesült Államok (USA)
13,21
Q
4.
1
3
Florian Schwarthoff
Németország (GER)
13,23
Q
5.
1
6
Anthony Jarrett
Nagy-Britannia (GBR)
13,29
Q
6.
2
3
Tony Dees
Egyesült Államok (USA)
13,31
Q
7.
2
6
Emilio Valle
Kuba (CUB)
13,45
Q
8.
1
5
Hugh Teape
Nagy-Britannia (GBR)
13,60
Q
9.
2
8
Li Tung (Li Tong )
Kína (CHN)
13,62
10.
1
2
Sergey Usov
Egyesített Csapat (EUN)
13,67
11.
1
7
Igors Kazanovs
Lettország (LAT)
13,77
2
1
Dan Philibert
Franciaország (FRA)
13.
2
2
Laurent Ottoz
Olaszország (ITA)
13,77
14.
1
8
Dietmar Koszewski
Németország (GER)
14,06
2
5
Arthur J. Blake
Egyesült Államok (USA)
DSQ
1
1
Herwig Röttl
Ausztria (AUT)
DNS
A döntőt augusztus 3 -án rendezték.