A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A 2012. évi nyári olimpiai játékokon a kajak-kenu női kajak egyes 500 méteres versenyszámát augusztus 7. és 9. között rendezték Eton Dorney -ben. A versenyt a Magyarországot képviselő Kozák Danuta nyerte meg.
Az időpontok helyi idő szerint, zárójelben magyar idő szerint olvashatóak.
Dátum
Időpont
Forduló
2012. augusztus 7., kedd
10:07 (11:07)
Előfutam
11:16 (12:16)
Elődöntő
2012. augusztus 9., csütörtök
10:08 (11:08)
Döntő
Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
Q : továbbjutás helyezés alapján
QA : továbbjutás az A-döntőbe helyezés alapján
qA : továbbjutás az A-döntőbe időeredmény alapján
QB : továbbjutás a B-döntőbe helyezés alapján
qB : továbbjutás a B-döntőbe időeredmény alapján
Az előfutamokból az első hat helyezett jutott az elődöntőbe.
Helyezés
Név
Nemzet
Idő
Mj
1. futam
1.
Anne Rikala
Finnország (FIN)
1:52,641
Q
2.
Henriette Hansen
Dánia (DEN)
1:52,650
Q
3.
Katrin Wagner-Augustin
Németország (GER)
1:53,438
Q
4.
Carrie Johnson
Egyesült Államok (USA)
1:53,983
Q
5.
Darisleydis Amador
Kuba (CUB)
1:56,038
Q
6.
Teneale Hatton
Új-Zéland (NZL)
1:56,741
Q
7.
Arezoo Hakimi
Irán (IRI)
1:58,598
2. futam
1.
Kozák Danuta
Magyarország (HUN)
1:52,828
Q
2.
Bridgette Hartley
Dél-afrikai Köztársaság (RSA)
1:53,051
Q
3.
Josefa Idem
Olaszország (ITA)
1:55,619
Q
4.
Juliana Szalahova
Oroszország (RUS)
1:56,621
Q
5.
Émilie Fournel
Kanada (CAN)
1:58,740
Q
6.
Marharita Ciskevics
Fehéroroszország (BLR)
2:01,216
Q
3. futam
1.
Sofia Paldanius
Svédország (SWE)
1:51,212
Q
2.
Teresa Portela
Portugália (POR)
1:51,887
Q
3.
Aneta Konieczna
Lengyelország (POL)
1:52,069
Q
4.
Inna Oszipenko
Ukrajna (UKR)
1:52,268
Q
5.
Mira Verås Larsen
Norvégia (NOR)
1:55,923
Q
6.
Yulia Borzova
Üzbegisztán (UZB)
2:03,893
Q
4. futam
1.
Rachel Cawthorn
Nagy-Britannia (GBR)
1:53,491
Q
2.
Alana Nicholls
Ausztrália (AUS)
1:53,823
Q
3.
Natalya Sergeyeva
Kazahsztán (KAZ)
1:54,445
Q
4.
Geraldine Lee Wei Ling
Szingapúr (SIN)
2:01,037
Q
5.
Špela Ponomarenko
Szlovénia (SLO)
2:01,520
Q
6.
Afef Ben Ismail
Tunézia (TUN)
2:07,705
Q
Az első két helyezett, valamint a legjobb időt elérő harmadik versenyző jutott az A-döntőbe. A két másik harmadik helyezett, valamint a negyedikek, ötödikek és legjobb időt elérő hatodik versenyző a B-döntőbe került.
Helyezés
Név
Nemzet
Idő
Mj
1. futam
1.
Bridgette Hartley
Dél-afrikai Köztársaság (RSA)
1:51,286
QA
2.
Inna Oszipenko
Ukrajna (UKR)
1:51,515
QA
3.
Anne Rikala
Finnország (FIN)
1:51,852
qA
4.
Aneta Konieczna
Lengyelország (POL)
1:52,193
QB
5.
Alana Nicholls
Ausztrália (AUS)
1:52,224
QB
6.
Émilie Fournel
Kanada (CAN)
1:54,120
qB
7.
Darisleydis Amador
Kuba (CUB)
1:58,762
8.
Afef Ben Ismail
Tunézia (TUN)
2:15,362
2. futam
1.
Kozák Danuta
Magyarország (HUN)
1:50,469
QA
2.
Henriette Hansen
Dánia (DEN)
1:51,929
QA
3.
Sofia Paldanius
Svédország (SWE)
1:51,945
qA
4.
Natalya Sergeyeva
Kazahsztán (KAZ)
1:53,888
QB
5.
Teneale Hatton
Új-Zéland (NZL)
1:54,504
QB
6.
Mira Verås Larsen
Norvégia (NOR)
1:57,354
7.
Geraldine Lee Wei Ling
Szingapúr (SIN)
2:01,516
–
Marharita Ciskevics
Fehéroroszország (BLR)
kizárták
3. futam
1.
Josefa Idem
Olaszország (ITA)
1:52,232
QA
2.
Rachel Cawthorn
Nagy-Britannia (GBR)
1:52,542
QA
3.
Teresa Portela
Portugália (POR)
1:53,064
QB
4.
Katrin Wagner-Augustin
Németország (GER)
1:53,241
QB
5.
Špela Ponomarenko
Szlovénia (SLO)
1:53,341
QB
6.
Carrie Johnson
Egyesült Államok (USA)
1:54,628
7.
Juliana Szalahova
Oroszország (RUS)
1:57,761
8.
Yulia Borzova
Üzbegisztán (UZB)
2:00,584