A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon a kajak-kenu női kajak egyes 500 méteres versenyszámát augusztus 3. és 7. között rendezték Castelldefels-ben.
Dátum
|
Forduló
|
1992. augusztus 3., hétfő |
Előfutam
|
1992. augusztus 5., szerda |
Elődöntő
|
1992. augusztus 7., péntek |
Döntő
|
Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
- Q: továbbjutás helyezés alapján
- q: továbbjutás időeredmény alapján
Az előfutamokból az összes versenyző az elődöntőbe került.
Helyezés |
Név |
Nemzet |
Idő |
Mj
|
1. futam
|
1. |
Birgit Fischer-Schmidt |
Németország (GER) |
1:52,49 |
|
2. |
Kőbán Rita |
Magyarország (HUN) |
1:53,36 |
|
3. |
Josefa Idem-Guerrini |
Olaszország (ITA) |
1:54,08 |
|
4. |
Izabela Dylewska |
Lengyelország (POL) |
1:55,72 |
|
5. |
Uschi Profanter |
Ausztria (AUT) |
1:56,25 |
|
6. |
Yvonne Knudsen |
Dánia (DEN) |
2:01,09 |
|
7. |
Dene Simpson |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) |
2:06,62 |
|
2. futam
|
1. |
Susanne Gunnarsson |
Svédország (SWE) |
1:54,14 |
|
2. |
Caroline Brunet |
Kanada (CAN) |
1:56,32 |
|
3. |
Sabine Goetschy-Kleinhenz |
Franciaország (FRA) |
1:57,68 |
|
4. |
Ingrid Haralamow-Raimann |
Svájc (SUI) |
1:58,74 |
|
5. |
Susana Torrejón |
Spanyolország (ESP) |
2:03,76 |
|
3. futam
|
1. |
Sheila Conover |
Egyesült Államok (USA) |
1:54,57 |
|
2. |
Sanda Toma |
Románia (ROM) |
1:55,24 |
|
3. |
Irina Salomykova-Vaag |
Egyesített Csapat (EUN) |
1:57,47 |
|
4. |
Alison Thorogood |
Nagy-Britannia (GBR) |
1:57,63 |
|
Az elődöntő futamaiból az első négy helyezett, valamint a legjobb időt elérő ötödik helyezett jutott a döntőbe.
Helyezés |
Név |
Nemzet |
Idő |
Mj
|
1. futam
|
1. |
Josefa Idem-Guerrini |
Olaszország (ITA) |
1:51,56 |
Q
|
2. |
Birgit Fischer-Schmidt |
Németország (GER) |
1:52,13 |
Q
|
3. |
Caroline Brunet |
Kanada (CAN) |
1:52,69 |
Q
|
4. |
Uschi Profanter |
Ausztria (AUT) |
1:52,86 |
Q
|
5. |
Sheila Conover |
Egyesült Államok (USA) |
1:53,05 |
|
6. |
Irina Salomykova-Vaag |
Egyesített Csapat (EUN) |
1:56,71 |
|
7. |
Susana Torrejón |
Spanyolország (ESP) |
2:00,33 |
|
8. |
Dene Simpson |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) |
2:02,42 |
|
2. futam
|
1. |
Kőbán Rita |
Magyarország (HUN) |
1:50,97 |
Q
|
2. |
Izabela Dylewska |
Lengyelország (POL) |
1:51,61 |
Q
|
3. |
Sabine Goetschy-Kleinhenz |
Franciaország (FRA) |
1:51,99 |
Q
|
4. |
Susanne Gunnarsson |
Svédország (SWE) |
1:52,30 |
Q
|
5. |
Sanda Toma |
Románia (ROM) |
1:52,82 |
q
|
6. |
Ingrid Haralamow-Raimann |
Svájc (SUI) |
1:55,36 |
|
7. |
Yvonne Knudsen |
Dánia (DEN) |
1:57,94 |
|
8. |
Alison Thorogood |
Nagy-Britannia (GBR) |
1:58,23 |
|